سومین روز متوالی توپباران مناطقی از ارتفاعات اقلیم کردستان توسط سپاه

آرام محمدی

آسونیوز- در ادامه ی تجاوز سپاه پاسداران مبنی بر توپباران برخی از مناطق اقلیم کردستان و حملات پهبادی به احزاب کُرد، امروز شنبه برابر با ٢٠ ام شهریورماه جاری، برای سومین بار متوالی برخی از این مناطق از جمله "ارتفاعات سیدکان و بربزین" توسط سپاه مورد حمله ی توپخانه ای قرار گرفت.

گزارشات حاکی از آن است که، توپخانه های سپاه مستقر در روستای "بیمضرتی" از توابع شهرستان اشنویه در راستای تجاوزات همیشگی خود، اقدام به توپباران مناطق ذکر شده کردند.

طی روزهای اخیر هم سپاه با حملات پهبادی و توپباران ارتفاعات برخی از مناطق کردستان عراق، یک بار دیگر سروری و گذشتن از خط قرمز کشور مجاور خود را شکست.

این حملات و تجاوزات، هرچند که تلفات جانی به همراه نداشته، اما به مراتع، باغات، زمین های کشاورزی و محیط زیست منطقه خسارات زیادی را وارد، و کسب کار مردمان این مناطق را نیز مختل کرده است.

در حالی رژیم جمهوری اسلامی سروری خاک عراق و اقلیم کردستان را خدشته دار می کند که خود از درون در بحران شدید بسر می برد و کردستان را در راستای سرپوش گذاشتن به مشکلات عدیده ی خود مورد تجاوز و حمله قرار می دهد.

رژیم جمهوری اسلامی از داخل با مشکلات فراوانی از جمله فقدان اعتبار و مشروعیت، بحران های عمیق اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ایدئولوژیک و زیست محیطی و بویژه همه گیری ویروس کرونا روبرو شده و در اصلاح امورات داخلی خود، غیر از زبان سرکوب، خفقان و اختناق، و بگیر و ببندها، هیچ تمهیدات و یا اقدام صریحی با هدف رفع موانع موجود و پیش روی شهروندان صورت نداده و کماکان ناکام است.

حاکمیت ایران در راستای توجیه ناکارآمدی ها و بی کفایتی هایش هر از چند گاهی به تهدیدات نظامی و تجاوز برون مرزی روی می آورد. البته در این میان با ید گفت که، تجاوز و خیره سری حکام ایران و سپاه تنها در قبال کردستان اعمال نمی شود و کشورهای منطقه و جهان همواره با بی ثباتی ناشی از تندروی ها و جنگ طلبی های رژیم ایران مواجه بوده و در امان نیستند.

نتیجه: رژیم جمهوری اسلامی از بدو استقرار خود در سال ٥٧ شمسی تا کنون، با میلیتاریزه کردن، اعدام، ضرب و شتم، بازداشت های فراقانونی، دامن زدن به جنگ مذهبی و در نهایت قشون کشی و تجاوز نظامی به کردستان، سعی کرده که از پذیرش شکست و ناکامی هایش سر باز زند و از پذیرش بار مسئولیت اقدامات بی ثبات کننده شانه خالی کند.

اما در نهایت باید در مقابل افکار عمومی، جامعه ی جهانی و منطقه و سازمان های حقوق بشری و دادگاه صالحه پاسخگو باشد.
لینک مرتبط:
https://www.asoyroj.com/farsy/detail.aspx?=hewal&jmare=18021&Jor=1


AM:11:15:11/09/2021
‌ ‌ 401 ‌‌بار دیده شده‌‌