بیانیه سه تشکل سیاسی در محکومیت بمباران اخیر مقرات احزاب کردستان ایران

بمباران محل استقرار احزاب و نیروهای سیاسی کردستان ایران و مردم منطقه در نوار مرزی از سوی حکومت اسلامی را به شدت محکوم می کنیم

هموطنان گرامی
 مجامع بین المللی

سیستم جنایتکار جمهوری اسلامی ذاتا، سیستمی بحران ساز است و بر همه نمایان است که این رژیم در ٤٢ سال گذشته مردمان ایران را به گروگان گرفته و روزانه برای پوشاندن واقعیت های داخلی ایران دست به ایجاد بحران می زند.

در راستای رفتار بحران ساز این رژیم جنایتکار، بار دیگر سپاه پاسداران اقدام به حمله به مراکز احزاب کردستان ایران در ارتفاعات "هلگورد، بربزین و آلانه" در داخل خاک اقلیم کردستان عراق زده است. حمله مذکور روز ١٨ شهریور راس ساعت ٦ صبح به وقت ایران توسط ٦ پهباد آغاز شد و سپس توپخانه های سپاه پاسداران این مناطق را گلوله باران کردند. خوشبختانه این حمله پهبادی و بمباران در پی آن خسارتی انسانی در پی نداشت است، ولی مزارع و باغ های مردم ساکن این منطقه دچار آتش سوزی شده و خسارات فراوان دیده اند.

تلاش های ایران برای دست یابی به سلاح موشکی و پهبادی بیش از هر چیز برای استفاده در داخل و سطح منطقه، علیه مردم بوده است. در روز١٨ دی ١٣٩٨ با استفاده از موشک به یک هواپیمای مسافربری حمله ور شد و حال در ١٨ شهریور ١٤٠٠ با استفاده از پهباد به مراکز مقاومت مردم ایران حمله کرده است.

این اولین بار نیست که اردوگاه های نیروهای اپوزیسیون در کردستان عراق و مردم منطقه توسط نیروهای نظامی رژیم بمباران می شود و آخرین بار هم نخواهد بود. تا کنون صدها تن از مسئولین و کادرهای احزاب مخالف حکومت در کردستان عراق در جریان عملیات تروریستی و بمباران های سپاه پاسداران کشته و مجروح شده اند.

حملات روزهای اخیر سپاه پاسداران به اقلیم کردستان در ادامه سیاست های سرکوبگرانه رژیم علیه مردم زحمتکش کردستان و برای ایجاد رعب و وحشت، برای مقابله با اعتصابات و اعتراضات کارگری، جنبش های مردمی و خیزش های مردم در گوشه و کنار ایران و همچنین سرپوش گذاشتن بر بحران های اقتصادی، اجتماعی و عمیق تر شدن بحران سیاسی رژیم است.

انتخابات فرمایشی- نمایشی ریاست جمهوری اخیر و بر صندلی نشستن ابراهیم رئیسی، جلاد اوین و گوهردشت، و ترکیب هیات دولت منتصب خامنه ای نشان داد که سیاست حکومت اسلامی برای پاسخگویی به خواسته های حق طلبانه مردم، چیزی جز سرکوب و زندان و گلوله نخواهد بود. در تداوم همین سیاست است که فرمانده سپاه پاسداران تهدید می کند و سپاه پاسداران دست به بمباران مراکز احزاب کردستان ایران دست می زند.

در شرایط کنونی جمهوری اسلامی با بحران مشروعیت و عدم مشروعیت اکثریت مردم ایران روبروست. این شرایط، وضعیت سیاسی جمهوری اسلامی را در مراودات خارجی و شرکت در مجامع بین المللی دچار بحران کرده است. زندان، و اعدام مخالفین تنها راه ماندگاری این نظام است که با هر امکاناتی و به هر شکلی سعبانه پیش خواهد برد.

ضمن محکوم کردن بمباران و تروریسم دولتی علیه احزاب کردستان ایران، ما ائتلاف های احزاب اپوزیسیون جمهوری اسلامی از مجامع بین المللی، بخصوص نهادهای حقوق بشری می خواهیم که سرکوب مردم ایران را محکوم کنند و مانع از نقض سیستماتیک حقوق بشر و تروریسم دولتی جمهوری اسلامی بشوند.

کنگره ملیت های ایران فدرال
شورای دمکراسی خواهان ایران
همبستگی برای آزادی و برابری در ایران

جمعه ١٩ شهریور ١٤٠٠- ١٠ سپتامبر ٢٠٢١

این اطلاعیه پس از ترجمه به چند زبان خارجی، به برخی از نهادهای بین المللی ارئه خواهد شد.

PM:09:36:11/09/2021
‌ ‌ 497 ‌‌بار دیده شده‌‌