درگذشت پدر دو جانباخته کومه له در سنندج

آسونیوز- بر اساس گزارش رسیده به این پایگاه خبری، امروز چهارشنبه برابر با ٢٤ ام شهریورماه جاری، کاک محمد حسین پناهی ملقب به "خالو میرزا" پدر دو رفیق جانباخته (اشرف و رامین حسین پناهی) به سبب بیماری و کهولت سن در شهرستان سنندج درگذشت.

خالو میرزا پدر رفقای جانباخته (اشرف و رامین)، ساکن روستای قروچای از توابع شهرستان دهگلان در سنندج، در تاریخ ذکر شده به سبب بیماری در بیمارستان توحید این شهرستان جان عزیزش را به جنبش مبارزاتی کردستان تقدیم کرد.

خالو میرزا در حالی ٣مین سالیاد گرامی داشت جانباختن اعدام فرزندش رفیق رامین و همچنین رفقای جانباخته زانیار و لقمان مرادی در شهریور ماه سال ١٣٩٧ را در مرکز درمانی سنندج پشت سر گذاشت که، ایشان در دوران حیاتش با تمامی ناملایمات پیش رو و فشار نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی دست و پنج نرم کرد.

خالو میرزا از چهره های خوشنام و مورد اعتماد شهروندان محلی و منطقه بوده و به سبب اینکه دو فرزندش را در راستای جنبش مبارزاتی کردستان تقدیم کرده بود، از اعتبار و اعتماد ویژه ای در میان شهروندان محلی برخوردار بود.

ضمنا، دو فرزند دیگر خالو میرزا با اسامی رفقا (امجد و رفیق حسین پناهی) و دیگر نزدیکان وی کماکان در صفوف مبارزاتی کومه له مشغول به فعالیت هستند.

یادآور می وشد که، افشین حسین پناهی از دیگر برادران حسین پناهی و از فعالین "محیط زیستی" نیز به کرات از سوی نیروهای امنیتی بازداشت، و روانه ی زندان مرکزی سنندج شده است.

مرکز رسانه ای کومه له، ضمن ابراز تاسف و همدردی، خود را شریک غم و اندوه شهروندان منطقه ی لیلاخ، سنندج و همچنین رفقا رفیق و امجد و خانواده گرامی حسین پناهی می داند.


PM:09:34:15/09/2021
‌ ‌ 164 ‌‌بار دیده شده‌‌