تائید حکم دو اعدام، ابهام در سرنوشت و بازداشت چندین شهروند کُرد در شهرهای کردستان

آسونیوز- اخیرا سازمان حقوق بشری هانا گزارش داده که، حکم اعدام دو شهروند کُرد تائید شده است.

بر همین اساس، حکم اعدام یک شهروند با هویت (متین خضری) ٢٣ ساله از اهالی شهرستان بوکان به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون "کومه له کردستان ایران" صادر، و همچنین حکم اعدام یک شهروند دیگر با نام (بهروز شاکری) به اتهام عضویت و همکاری با یکی دیگر از احزاب کُردی "دمکرات کردستان ایران" عینا تائید شده است.

در همین رابطه، دو شهروند از اهالی شهرستان مریوان با اسامی (نوشیروان رضایی و پیمان تبرخون) به اتهام تبلیغ علیه نظام، هر یک به ٤ ماه حبس تعزیری محکوم شده اند.

همچنین، طی روزهای گذشته یک شهروند کُرد دیگر، اهل شهرستان دیواندره با نام (آرمان اسدی) توسط ماموران وابسته به سازمان اطلاعات سپاه بازداشت، و به بازداشتگاه امنیتی شهرامفر سنندج منتقل شده است.

تا کنون از علت بازداشت و یا اتهامات مطروحه علیه وی گزارشی منتشر نشده.

در ادامه ی بازداشت های خودسرانه در کردستان، سرنوشت یک فعال زیست محیطی با هویت (صلاح حسین پناه) عضو انجمن "پاژین بانه" که اخیرا توسط اداره ی اطلاعات این شهرستان بازداشت شده بود، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

علیرغم پیگیری های مکرر خانواده ی حسین پناه به نهادهای امنیتی جهت کسب اطلاع از سرنوشت فرزندشان، متاسفانه تا کنون از محل نگهداری و اتهامات وارده، اطلاع دقیقی در دست نیست.


PM:03:08:29/09/2021
‌ ‌ 275 ‌‌بار دیده شده‌‌