گزارشی اجمالی از تجمع اعتراضی معلمان در بیش از ٤٠ شهر ایران و کردستان

آرام محمدی

آسونیوز- در پی فراخوان قبلی صنف معلمان و جامعه ی فرهنگی ایران، امروز پنجشنبه برابر با ٢٢ ام مهر ١٤٠٠ شمسی، معلمان در بیش از ٤٠ شهر و مراکز استان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

معلمان در برخی از شهرها و مراکز استان ها در ایران و کردستان از جمله در "کرمانشاه، سنندج، سقز، ایلام، مریوان، ارومیه، تهران، فارس، همدان، اردبیل، لرستان، اصفهان، بوشهر، مازندران، تاکستان، شیروان، زنجان، اراک، تبریز، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویر احمد" و دیگر نقاط، نسبت به آنچه عدم تحقق مطالبات و بی توجهی ارگان های مربوطه و بویژه وزارت آموزش و پرورش و همچنین عدم اجرای طرح رتبه بندی به میزان ٨٠ درصد و همچنین عدم اجرای همسان سازی حقوق و غیره خوانده شده، به طور همزمان و سراسری دست به تجمعات اعتراضی گسترده ای زدند.

از دیگر مطالبات معلمان و صنف فرهنگیان را می توان، "لغو خصوصی سازی، فراهم کردن آموزش رایگان و امکانات آموزشی برای همه، آزادی معلمان در بند و فراهم کردن زمینه حضور معلمان اخراجی در مدارس" و غیره را نام برد.

با این وجود، در حالی معلمان و جامعه ی فرهنگی در مقابل وزاتخانه ی مربوطه، ادارات کل و همچنین ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها دست به تجمع و تحصن زدند که، شهرهای ایران و کردستان از سوی ماموران امنیتی و نیروهای آتش به اختیار رژیم جمهوری اسلامی کاملا میلیتاریزه شده بود.

گزارشات حاکی از آن است که، تجمع اعتراضی معلمان در شهرستان شیراز، همزمان با سفر ابراهیم رییسی به استان فارس بوده، و معلمان ضمن اعتراض به این سفر، با مسدود کردن مسیر رییسی خواستار تحقق مطالباتشان شدند.

شایان ذکر است که، معلمان خواستار افزایش حقوق در حد ٨٠ درصد حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند، که تا کنون این امر محق نشده و دولت و مجلس رژیم جمهوری اسلامی تنها وعده ی ٢٥ درصد این افزایش علمی را داده اند.


PM:08:11:14/10/2021




‌ ‌ 223 ‌‌بار دیده شده‌‌