سقز/ فشار اداره اطلاعات این شهر بر خانواده یک فعال سیاسی

آسونیوز- بر اساس گزارش رسیده به این پایگاه خبری، اخیرا اداره اطلاعات شهرستان سقز، خانواده یک فعال سیاسی خارج از ایران با هویت (امید خداجو) را تحت فشار، تهدید و ارعاب قرار داده است.

امید خداجو اصالتا از اهالی سقز بوده و پیشتر به سبب اذیت و آزار دستگاه های امنیتی، مجبور به ترک ایران، و سپس راهی آلمان می شود و هم اکنون در این کشور ساکن می باشد.

در همین راستا و طی روزهای گذشته نیز، برخی از خانواده های فعالین سیاسی در دیگر شهرها از جمله در ارومیه و سلماس از سوی نهادهای امنیتی احضار، و مورد بازجویی و رعب و وحشت قرار گرفته اند.

به گفته ی اعضای برخی از خانواده های ساکن شهرستان ارومیه که نخواستند نامشان فاش شود، ماموران امنیتی با احضار اعضای خانواده ها و فشار بر آنها، خواستار عدم فعالیت فرزندانشان در خارج از کشور شده اند.

لازم به توضیح است که، بخش اعظمی از بار سنگین فعالیت های سیاسی و یا مدنی افراد، بر دوش خانواده ها است و نهادهای امنیتی و دیگر ارگان های مرتبط حکومتی، این اقدام فراقانونی، خودسرانه و غیر اخلاقی را بر خانواده های فعالین عرصه های مختلف هم در داخل و خارج از مرزها تحمیل کرده و در این راه از تمامی ابزارها جهت پیشبرد اهداف خود بهره می برند.

فشار بر خانواده فعالین سیاسی درحالی در ایران انجام می‌شود که، به علت سرکوب، اختناق حاکم بر جامعه، نبود رسانه های مستقل و غیره، رسانه‌های داخلی از پوشش خبرهای مربوط به آن‌ها و خانواده‌هایشان خودداری می‌کنند. موضوعی که حکومت ایران هیچگاه اجازه ی اطلاع رسانی به این قبیل موارد را نمی دهد.


AM:09:17:18/10/2021
‌ ‌ 276 ‌‌بار دیده شده‌‌