وجود بیش از ٢٠ میلیون بیکار و افراد دارای شغل ناقص در ایران

آسونیوز- اخیرا حجت الله عبدالملکی (وزیر تعاون و رفاه اجتماعی) رژیم جمهوری اسلامی در یک برنامه ی خبری عنوان کرده که، بر اساس آمارهای رسمی حدود ٢٠ میلیون نفر بیکار و همچنین افراد دارای اشتغال ناقص" در ایران وجود دارد.

این عنصر وابسته به دولت رییسی، به طور رسمی از وجود ٢٠میلیون افراد بیکار در ایران پرده برداشت که خود این امر، از یک طرف نشان از واقعیت های موجود در ایران دارد و از سوی دیگر، به علت نبود آمارهای واقعی و سانسور و اختناق در ایران، احتمالا آمار افراد بیکار، بیشتر از آمار اعلام شده از سوی وزیر کار دولت رییسی است.

لازم به توضیح است که، در حالی حجت الله عبدالملکی از بیکاری بیش از ٢٠ میلیون نفر در ایران خبر می دهد که، بالغ بر ٧٠ درصد از کارگران در ایران و کردستان دارای قراردادهای موقت و یا سفید امضاء و غیره هستند.

با این وجود افرادی را که هم دارای شغل نسبتا دایم و یا موقت هستند، از امنیت شغلی برخوردار نیستند و هر لحظه امکان اخراجشان از کار وجود دارد.

علیرغم موارد ذکر شده، بیکاری های گسترده، اخراج های فله ای، تورم و رکود حاکم بر بازار، گرانی، عدم قدرت خرید شهروندان و ده ها مورد دیگر منجر شده که، کارگران در وضعیت اسفناکی قرار گیرند.


PM:04:24:06/11/2021
‌ ‌ 449 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌