گزراشی کوتاه از تحریم اخیرعوامل سرکوب در ایران از سوی آمریکا

تهیه و تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- سه شنبه برابر با ١٦ آذرماه ١٤٠٠ شمسی، وزارت خزنه داری آمریکا، در ادامه ی سلسله تحریم های خود علیه افراد حکومتی، نظامی و سازمان های مختلف وابسته به رژیم جمهوری اسلامی، چندین مسئول و سرکرده نظامی را تحریم کرد.

دفتر کنترل و دارایی های وزارت خزانه داری آمریکا، دلیل این تحریم ها را نقض جدی حقوق بشر و اعمال اقدامات سرکوب گرانه علیه غیرنظامیان، سرکوب قهری مخالفان سیاسی و معترضان عنوان کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که، نیروهای موسوم به "نوپو" و سرکرده ی تندرو این نیروی را با هویت (محسن ابراهیمی) تحریم کرده است. این وزارتخانه افزوده، در جریان اعتراضات آبان ٩٨، این نیروها با همکاری دیگر عوامل نظامی،قضایی و امنیتی معترضان غیرمسلح، از جمله زنان و کودکان را مورد هدف مستقیم قرار داده اند.

در ادامه آمده است که، غلامرضا سلیمانی (سرکرده ی بسیج ایران) هم که پیشتر توسط اتحادیه اروپا به علت سرکوب های گسترده ی معترضان آبان ٩٨ تحریم شده بود، جدیدا مشمول تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا خواهد شد.

از دیگر افراد حکومتی تحریم شده توسط وزارت خزانه داری آمریکا، لیلا واثقی (فرماندار شهرستان قدس) است، که او نیز پیشتر توسط اتحادیه اروپا به دلایل مشابه مذکور تحریم، وهم کنون در لیست سیاه تحریم های آمریکا قرار گرفته است.

این عنصر حکومتی در اظهاراتی تلویزیونی به صراحت عنوان کرد که، دستور مستقیم شلیک به شهروندان معترضی را که در مقابل درب فرمانداری تجمع کرده بودند را داده است.

صغری خدادادی (رییس زندان قرچک ورامین) در کنار زندان های شهرستان زاهدان و مرکزی اصفهان، از دیگر افراد و مراکز حکومتی ایران هستند که، مورد تحریم واقع شده اند.

از دیگر افراد تحریم شده اخیر توسط وزارت خزانه داری آمریکا را می توان به محمد کرمی (سرکرده قرارگاه قدس جنوب شرق ایران و علی همتیان و مسعود صفدری از بازجویان سپاه) نام برد.

مدیر دفتر کنترل و دارایی های وزات خزانه داری آمریکا در بیانیه خود می افزاید؛ این نهاد با اقتدارگرایی و تمامیت خواهی افراد و سازمان های حکومتی ایران مقابله می کند و به دنبال پاسخگو کردن آنان برای اعمال خودسرانه سرکوب های خشونت بار است.


AM:10:07:08/12/2021
‌ ‌ 316 ‌‌بار دیده شده‌‌