سرگردانی بیماران جهت تهیه دارو

آسونیوز- علاوه بر مشکلات معیشتی مردم در سایه اقتصاد بیمار و همچنین ناکارآمدی حکام که شهروندان را به زیر خط فقر سوق داده، هزینه های سرسام آور درمان و دارو را نیز باید به این معضلات افزود.

گزارشات بسیاری در رسانه های حکومتی و غیره حاکی از آن از است که، بیماران و خانواده های آنان، بویژه بیماران خاص، جهت تهیه دارو بین داروخانه ها همچنان سرگردان هستند.

در شرایطی که از یک سو بیماری کرونا و فشار اقتصادی نفس شهروندان را به شمارش انداخته و از سوی دیگر بیماران برای تهیه داروی مورد نیاز، میبایست فشار مضاعف و دوچندانی را تحمل کنند، عوامل امنیتی و انتظامی بارها از کشف هزاران قلم دارو در تهران و یا دیگر نقاط خبر داده اند.

واردات دارو و تولید آن در انحصار دولت و یا شرکت های وابسته به آن است، اما قاچاق دارو و فروش آن در بازار سیاه که توسط خود دلالان وابسته و یا منسوبین به حکومت صورت می گیرد، همواره به یکی از دغدغه های مردم مبدل شده است.

هزینه های درمان و دارو، بحران کسری بودجه مراکز درمانی، فقدان تجهیزات، نایاب شدن داروهای خاص و غیره، عدم پرداخت یارانه دارو به مردم، سونامی تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی و... را باید به این مشکلات افزود.


AM:09:46:12/01/2022
‌ ‌ 472 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌