بوکان/ گزارشی کوتاه از فشار مضاعف بر زندانیان و خانواده هایشان توسط رییس زندان

تهیه و تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- طی روزهای گذشته، این مرکز، گزارشی مبنی بر تبعید ١٢ زندانی از زندان شهرستان بوکان را با ذکر اسامی منتشر نمود. حال با گذشت بیش از ١٥ روز از تبعید زندانیان به دیگر نقاط، تا کنون هیچ پاسخی دال بر علت این اقدام به خانواده ها، زندانیان و یا وکلایشان داده نشده است.

در همین رابطه و بر اساس گزارش رسیده توسط خانواده ها و منابع مطلع به این پایگاه خبری، دیگر زندانیان محبوس در این زندان هم "با کمبود فضا، عدم دسترسی به پزشک، برخورد خودسرانه و غیر انسانی با زندانیان و بی توجهی نسبت به وضعیت جسمانی آنان، بی احترامی به خانواده ها حین رجوع به زندان و عدم دسترسی به ارتباط تلفنی و یا ملاقات با خانواده ها، عدم دسترسی به وکیل و غیره روبرو هستند.

بر پایه همین گزارش، طی روزهای اخیر نیز با کمک شهروندان محلی، معتمدین و خیرین بوکانی، جشنی با نام "گلریزان" با هدف کمک و یاری رساندن به زندانیانی که به علت ناتوانی مالی از جمله پرداخت دیه و یا مهریه و...، دوران محکومیت خود را سپری می کنند، برگزار شد. به گفته منابع آگاه، در این حرکت انسانی نزدیک به یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان وجه نقد جمع آوری شده است.

اما علیرغم تلاش های مکرر برای جمع آوری این مقدار پول نقد جهت کمک به زندانیان نیازمند و خانواده هایشان، تا کنون هیچ مبلغی با این هدف هزینه نشده و گفته می شود که این پول، صرف موارد شخصی عوامل زندان از جمله رییس جدید زندان "محمد رحمانی" شده است.

با این وجود، ده ها زندانی دیگر هم در زندان بوکان محبوس هستند که جرمشان غیر عمد بوده و با این پول که از گلریزان جمع آوری شده، خواهند توانست به کانون خانواده ها و اجتماع بازگردند.

لینک مرتبط:

https://www.asoyroj.com/farsy/detail.aspx?=hewal&jmare=18422&Jor=1


PM:02:49:08/05/2022
‌ ‌ 219 ‌‌بار دیده شده‌‌