گزارشی کوتاه از اعتراض به گرانی ها دستکم در شهرهای ٦ استان ایران

تهیه و تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- علاوه بر تجمعات اعتراضی و یا تحصن های حمایتی معلمان، کارگران و غیره در روزهای گذشته، پنجشنبه شب برابر با ٢٢ ام اردیبهشت ماه جاری، مردم معترض به گرانی ها، دستکم در شهرهای ٦ استان ایران در خیابان ها تجمع کردند.

علیرغم قطع اینترنت و ایجاد فضای سرکوب و خفقان در ایران، انتشار تصاویر و ویدیو کلیپ هایی در شبکه های اجتماعی و کانال ها و سایت های خبری حاکی از آن است که "لرستان، کرمانشاه، فشافویه در تهران، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد و چندین شهر در استان خوزستان و برخی دیگر از مناطق ایران" شاهد اعتراضات مردم نسبت به گرانی و وعده های توخالی دولت رییسی و دیگر مقامات رژیم جمهوری اسلامی بوده است.

این تجمعات در برخی از شهرها و مراکز استان ها با دخالت نیروهای امنیتی، سپاه، بسیج، لباس شخصی ها و یگان ویژه به خشونت کشیده شد و عوامل حکومتی اقدام به تیراندازی و شلیک گاز اشک آور کرده اند.

با این وجود، نیروهای حکومتی همچون روال همیشگی، با سناریوسازی و با تخریب برخی از مکان های عمومی و خصوصی و همچنین به آتش کشیدن برخی از مساجد، از یک سو درصدد به بیراهه بردن اعتراضات مسالمت آمیز مردم برآمده و از سوی دیگر، با این دست از اقدامات، احساسات جامعه را در راستای گمراه کردن افکار عمومی با هدف سرکوب بیشتر تحریک می کنند.

در جریان اعتراضات مردمی در تاریخ ذکر شده، جمعی از معترضی در شهرهای مختلف بازداشت شده اند، اما با این حال آمار دقیقی از مجموع افراد بازداشت شده اعلام نشده است.

شایان ذکر است که، تجمعات اعتراضی مردم در پی انتشار خبر افزایش چند برابری نان، گرانی آرد، ماکارونی و غیره، تجمع و اعتراض جامعه را نسبت به بی کفایتی حکام ایرانی برانگیخته و اقشار مختلف جامعه در قبال بی تفاوتی و ناکارآمدی دولت رییسی، مجلس و دیگر نهادهای مربوطه معترض هستند.


AM:11:00:13/05/2022
‌ ‌ 139 ‌‌بار دیده شده‌‌