توصیه علم الهدی به آتش به اختیاران: در بحث بی حجابی منتظر ورود نیروی انتظامی نباشید

آرام محمدی

آسونیوز- احمد علم الهدی امام جمعه ی مشهد و نماینده خامنه ای در نماز جمعه ی اخیر، ضمن حمایت از سیاست های دولت رییسی در خصوص گرانی ها و آزادسازی قیمت ها، به نیروهای تندرو و عوامل آتش به اختیار هم توصیه کرد که، در مورد مسئله ی حجاب زنان و دختران، منتظر ورود نیروی انتظامی نباشند و مستقلاً عمل نمایند.

علم الهدی همچون دیگر امامان جماعت که به عنوان پروگاگاندا و تریبون های حکومتی محسوب می شوند و اظهارات دیکته شده را به خورد جامعه می دهند، مسئله حجاب زنان و دختران را کماکان به دشمنان ربط داد و گفت: حجاب نفوذ راهبری دشمن است، نه موضوعی سیاسی.

در حالی نماینده خامنه ای حجاب را سیاسی نمی داند که، بارها مراجع به اصطلاح تقلید، طی سالیان متمادی و از همان ابتدای بر سرکار آمدن رژیم جمهوری اسلامی از حجاب اجباری دفاع کرده و از این امر به عنوان خط قرمز نظام نام برده اند. موضوعی که مغایر با قوانین اخلاقی، انسانی و همچنین خلاف عرف و پروتکل های بین المللی بوده، و نیز از مصادیق بارز نقض حقوق بشر به شمار می رود.

دیگر مدیران حکومتی نیز از گذشته تا کنون همواره و به صراحت گفته اند که، موضوع حجاب از نخستین چالش های نظام است و در مقابل آن تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی آید. و اگر این اتفاق بیفتد، باید به دیگر خواسته ها نیز تن داد.

در همین ارتباط، اخیرا طرحی دیگر هم از سوی ستاد موسوم به امر به معروف تحت عنوان "طرح کنترل و نظارت بر نحوه ی پوشش زنان و دختران کارمند در ادارات دولتی" با هدف فشار مضاعف و در تنگنا قرار دادن بیشتر زنان در دستور کار این نهاد فراقانونی قرار گرفته است.

محمد صالح هاشمی گلپایگانی (دبیر ستاد امر به معروف) در همین رابطه طی سخنانی گفت که، با راه اندازی قرارگاه "٢١ تیر" و قرارگاه "جهاد تبیین" مقدمات لازم برای اجرای این طرح فراهم خواهد شد.

در نتیجه می توان گفت که، ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی از معدود کشورهایی است که، حجاب اجباری در آن از پشتوانه قانون و همچنین دستگاه پروپاگاندای آن برخوردار است.

با این وجود، حجاب اجباری به عنوان عرصه ی نبرد زنان آزادی خواه با نظام توتالیتر ایران مبدل شده و زنان تا تحقق خواسته ها و مطالباتشان از هیچ تلاش و کوششی فروگذاری نخواهند کرد و در این راه هموراه مورد ضرب و شتم، زندان، اعدام، بازداشت، بی احترامی و... واقع شده اند.


PM:02:48:23/05/2022
‌ ‌ 155 ‌‌بار دیده شده‌‌