کوچ تاریخی مریوان برگ زرینی در تاریخ مبارزاتی ملت کُرد

آسونیوز- چهارشنبه برابر با ٢٩ تیرماه جاری، مصادف با کوچ تاریخی مریوان در ٣٠ ام تیرماه ١٣٥٨ به رهبری کاک فواد مصطفی سلطانی است.

کوچ مریوان به عنوان یک نافرمانی مدنی و در یک برهه ی حساس تاریخی در پاسخ به جنایات رژیم جمهوری اسلامی و ممانعت از جنگ و ترفندهای حاکمیت وقت و جلوگیری از برفروختن آتش جنگ دیگری "در مریوان" شکل گرفت و در تاریخ ٣٠ تیر لغایت ١٤ مرداد ماه ١٣٥٨ به طول انجامید.

کاک فواد به سبب ممانعت از تحمیل جنگ دیگری در کردستان و این بار در مریوان، اعلام می کند که اگر نیروهای رژیم جمهوری اسلامی و افراد و عوامل وابسته به آن از این شهر خارج نشوند، به نشانه اعتراض از شهر کوچ می کنیم.

کوچ شهروندان مریوانی به روستای "کانی میران" در حوالی دریاچه "زریبار" و با درایت و هوشیاری کاک فواد مصطفی سلطانی از رهبران کومه له صورت گرفت و همزمان نیز شهروندان دیگر شهرهای کردستان از جمله "سقز، سنندج، بانه و کامیاران" جهت حمایت و پشتیبانی از مبارزات مدنی و این اقدام تاریخی به سمت مریوان به راه افتادند.

بدون تردید کوچ تاریخی شهروندان مریوان به رهبری کاک فواد مصطفی سلطانی، برگ زرینی از تاریخ مبارزاتی و پر افتخار ملت کُرد و جنبش بر حق کردستان در تاریخ ثبت، و در اذهان ماندگار خواهد ماند.


AM:10:21:20/07/2022
‌ ‌ 321 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌