اعمال محدودیت تردد شهروندان در مجموعه پاسارگاد

 روزگذشته  در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد استان فارس توسط نیروهای انتظامی محدودیت تردد برای شهروندان اعمال شد. این اقدام درحالی انجام شده است که هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان غیر رسمی «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.

اسونیوز:به گزارش خبرگزاری هرانا، روز هفتم آبان‌ماه ۹۵، تردد شهروندان در مجموعه میراث فرهنگی پاسارگاد با «محدودیت و تدابیر شدید امنیتی» همراه بود.

بگفته چند منبع اگاه از وضعیت: "از چند روز پیش؛ مسیر پاسارگاد بسته شده بود اما با ورود خیل جمعیت این مسیر تحت تدابیر شدید امنیتی گشوده شد ولی با محدودیت بسیاری برای شهروندان انجام شد.”

لازم به یادآوری است در مهرماه سال جاری، نامه‌ای با سربرگ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری اصفهان و امضای «فریدون الهیاری» با موضوع «عدم برگزاری تور پاسارگاد» در فضای مجازی منتشر شد که برگزاری هر نوع تور گردشگری پاسارگاد شیراز از اول تا دهم آبان‌ماه سال جاری را "فاقد وجاهت قانونی” اعلام کرده و به تمام دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان و هم‌چنین به انجمن صنفی دفاتر گردشگری اصفهان ارسال شده بود.

شایان ذکر است، هرسال عده‌ زیادی از ایرانیان روز ۷ آبان با عنوان «روز جهانی کوروش» در کنار آرامگاه وی گردهم می‌آیند.AM:10:30:29/10/2016
‌ ‌ 3313 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌