ادامه ی سیاست سردرگم حاکمیت ایران در مقابله با بیماری کرونا

ادامه ی سیاست سردرگم حاکمیت ایران در مقابله با بیماری کرونا

آرام محمدی

آسونیوز- با گذشت نزدیک به دو سال از ورود و شیوع ویروس کرونا و گسترش این بیماری در اقصی نقاط ایران و عدم اتخاذ برنامه ها و راه کارهای مناسب در مقابله با کووید ١٩ و همچنین سویه جدید کرونای امیکرون از سوی دولت و نهادهای ذیربط، تا کنون هیچ سیاست مشخصی از سوی رژیم ایران جهت پیشگیری و حفاظت از جان و مال مردم تدوین نشده.

در عین حال، ناتوانی، ناکارآمدی و سوء مدیریت حکومت موجب بیماری و بحران در خود نهادهای حکومتی شده و همین امر موجب شده تا که هزاران شهروند، صدها پزشک و پرستار و دیگر کادرهای درمانی جان خود را از دست بدهند. هر چند آمارهای غیر رسمی تعداد قربانیان ناشی از ویروس کرونا را به علت سانسور آمارها، نبود رسانه ی مستقل، بازداشت فعالین و غیره چندین برابر آمارهای رسمی می دانند.

نگاه اولیه حاکمیت به ویروس کرونا در ایران که منبع شیوع آن قم بود، حاکی از از توطئه اندیشی، تخریب، جنگ بیولوژیکی و غیره بوده و چونکه گسترش این ویروس از قم به عنوان یکی از مراکز مذهبی ایران بود، آن را با هدف فریب افکار عمومی، توطئه آمیز جلوه می کردند.

علیرغم اطلاع و آگاهی رژیم ایران از گسترش بیماری کرونا در ایران، تبلیغات گسترده حکومت در راستای ترغیب مردم جهت شرکت انتخابات نمایشی مجلس یازدهم و راهپیمایی حکومتی ٢٢ بهمن سال گذشته، موجب شیوع این ویروس در ٣١ استان شد و هم اکنون نیز حکام و نهادهای حکومتی، علاوه بر عدم توجه به جان مردم، از کنترل و مهار آن عاجز و ناتوانند و تاوان این بی مبالاتی ها و سوء استفاده در زمینه های مختلف را مردم خواهند پرداخت.

ایران نیز متاثر از این اپیدمی و با مردمی آسیب دیده از کرونا نیازمند فوری تهیه واکسن و تزریق آن در سطح گسترده است. اما مسئولان حکومتی علیرغم وضعیت بحرانی کشور همچنان با بی کفایتی و آرامش تامل برانگیزی فقط اخبار مربوط به کرونا را اعلام می کنند و صدا و سیمای حکومتی هم نیز صرفاً از معایب و نواقص واکسن های تولیدی در اروپا و آمریکا آمار می دهند و مدام از روند مورد قبول تست واکسن های ساخت داخل خبررسانی می کند.

اما مشخص نیست این واکسن های ساخته شده تا چه حد موثر بوده و اطلاعات ساخت آن هنوز منتشر نشده و مورد تایید مراکز جهانی قرار نگرفته است. 


279 بار دیده شده‌‌


AM:10:27:27/12/2021