بی اعتنایی رژیم جمهوری اسلامی در قبال مشکلات مردم به مرز توهین کشیده شده است

بی اعتنایی رژیم جمهوری اسلامی در قبال مشکلات مردم به مرز توهین کشیده شده است

آرام محمدی

آسونیوز- علیرغم مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی و همچنین همه گیری گسترده ی کرونا و تاثیر ملموس آن بر زندگی روزمره مردم از یک سو، و رفتار مسئولین و نهادهای مربوطه در قبال مشکلات و بی اعتنایی به این موارد از سوی دیگر، به مرز توهین به مردم کشیده شده است.

هرچند باید اذعان کرد که، خود مسئولین و در کل حاکمیت ایران، از ابتدای بر سرکار آمدن رژیم جمهوری اسلامی تا کنون، به معیشت و اقتصاد مردم بی تفاوت و بی اعتنا بوده اند و این روند در طی سالیان متمادی به امری عادی و گاها توهین و شکستن کرامت انسانی شهروندان مبدل شده است.

مشکلات مضاعف مردم از جمله دست و پنجه نرم کردن با اقتصاد بیمار ایران، نرخ تورم بالا، گرانی و رکود حاکم بر بازار، فرار نخبگان و فقدان سرمایه گزاری، نرخ بالای بیکاری و کسری بودجه در سایه رانتخواری و دزدی های کلان و در نهایت بی کفایتی و سوء مدیریت توام با بی توجهی به معیشت شهروندان و از سویی کم اهمیت جلوه دادن این دست از معضلات و معایب، طیف های مختلف مردمی را به ورطه ی سقوط، نابودی و فروپاشی خانواده ها سوق داده است.

با توجه به وجود همه ی مشکلات موجود، مسئولین حکومتی از راس هرم حکومت تا پائین، تمامی مشکلات و ناکارآمدی خود و دستگاه های ذیربط را با هدف فرار و عدم پذیرش بار مسئولیت، به مدیران و یا ارکان دیگر نسبت می دهند.

نباید فراموش کرد که، تغییر دولت، اسم و یا ارگان و وزارتخانه ی مروبوطه و یا کوبیدن چماق بی کفایتی بر سر یکدیگر، قطعا نمی تواند توجیه عقلانی و منطقی و مبارزه با مشکلات پیش روی مردم باشد و میبایست کل ساختار سیاسی این رژیم دستخوش تغییرات قرار گیرد.

نقش فساد داخلی و ناکاآمدی مسئولین به ویژه وابستگان و نزدیکان به حاکمیت، اختلافات سیاسی و درون جناحی و ده ها مورد دیگر را می توان به عنوان تعدای از عوامل و یا پارامترهای اصلی در تشدید بحران اقتصادی و تاثیر مستقیم آنها بر زندگی و معیشت مردم نام برد.

قشر فرودست و هم اکنون باید گفت که، طبقات و اصناف مختلف جامعه، هر یک به نوعی درگیر مشکلات معیشتی تحمیلی هستند و در سایه حکام رژیم جمهوری اسلامی هیچ صنف، گروه، شهروند عادی، طبقه ی کارگر همه و همه، امیدی به آینده و اصلاح ساختار سیاسی و اقتصادی ندارند و زندگی روزمره غیرقابل تحمل شده است.


254 بار دیده شده‌‌


AM:09:46:01/02/2022