گزارشی کوتاه از اعدام ٦ زندانی در زندان های ارومیه، کرمانشاه و ایلام

گزارشی کوتاه از اعدام ٦ زندانی در زندان های ارومیه، کرمانشاه و ایلام

آرام محمدی

آسونیوز- در استمرار افزایش روز افزون اعدام ها در ایران و شهرهای کردستان، اخیراً ٦ زندانی در شهرهای ارومیه، کرمانشاه و ایلام اعدام شدند.

گزارشات حاکی از آن است که، سحرگاه امروز جمعه برابر با ٢٠ ام خردادماه ١٤٠١ شمسی، دو زندانی با اسامی (وحید بهرام فرزند فریدون، اهل ارومیه و قلیچ شکوهی فرزند عزیز، اهل روستای نیچلان از توابع بخش سرو در ارومیه) به دارآویخته شدند.

این دو زندانی پیشتر به اتهامات مرتبط با مواد مخدر، از سوی دستگاه قضایی رژیم جمهوری اسلامی به اعدام محکوم، و پنجشنبه مورخه ی ١٩ ام خرداد امسال جهت اجرای حکم، به سلول های انفرادی در زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بودند.

در همین رابطه، چهارشنبه برابر با ١٨ ام خردادماه جاری، اجرای حکم یک زندانی یگر به نام (یوسف بیگی) ٣٣ ساله، در زندان کرمانشاه به اجرا درآمد.

این زندانی، پیشتر به اتهام قتل یک فرد بازداشت، و به اعدام محکوم شده بود.

در ادامه، ماشین دار و اعدام رژیم جمهوری اسلامی، در ایلام نیز فعال بوده و جان ٣ زندانی دیگر را گرفت.

چهارشنبه برابر با ١٨ ام خردادماه جاری، و همزمان با سایر شهروندان اعدام شده، دو زندانی با هویت (خسرو تاک و کمال بیانی راد) در زندان مرکزی ایلام اعدام شدند. اتهام این دو زندانی قتل عمد بوده است.

در همین تاریخ، اجرای حکم اعدام یک زندانی دیگر به نام (ستار ارغنده) اهل شهرستان ملکشاهی از توابع ایلام به اتهام مشابه قتل به اجرا درآمد.

لازم به توضیح است که، مراکز حکومتی مرتبط، تا کنون این اعدام ها را رسانه ای نکرده اند.

ایران در میان کشورهای جهان، از نظر میزان جمعیت، بالاترین آمار اعدام شهروندان خود را دارا می باشد و در جهان در سکوی دوم اعدام ها قرار دارد و به گفته سازمان های حقوق بشری، نزدیک به ٧٠ درصد اعدام ها در ایران رسانه ای نمی شود، که اصطلاحاً به آن اعدام های مخفیانه می گویند.


92 بار دیده شده‌‌


PM:12:40:10/06/2022