کرمانشاه/ سفر ابراهیم رییسی به شهرهای کُردنشین، تحت لوای تزویر و ریا

کرمانشاه/ سفر ابراهیم رییسی به شهرهای کُردنشین، تحت لوای تزویر و ریا

آرام محمدی

آسونیوز
- در ادامه ی سفرهای مهندسی شده رییسی به استان های مختلف، رییس جمهور انتصابی دولت سیزدهم، صبح امروز پنجشنبه برابر با ٢٣ ام تیرماه جاری، پس از سفر به سنندج، وارد کرمانشاه شد.

در سفرهای استانی رییسی به مراکز استان ها و شهرها، از جمله به شهرهای کردستان، تعدادی از وزیران و نمایندگان حکومتی نیز وی را همراهی می کنند تا به اصطلاح خودشان مشکلات و گرفتاری های مردم را از نزدیک لمس کرده و سپس اقدام نمایند.

در حالی ابراهیم رییسی در طول ده روز گذشته به سنندج و کرمانشاه و شهرهای در تابعیت این مراکز سفر کرده که، نگاه حکومت به شهروندان کُرد همواره امنیتی و نظامی بوده و بیکاری، تورم و گرانی، عدم تخصیص بودجه و تقسیم عادلانه آن و توجه حاکمیت به این مناطق هیچگاه در دستور کار نبوده و نخواهد بود و این قبیل از سفرها تنها در راستای فریب افکار عمومی صورت می گیرد.

در حالی رییس دولت انتصابی سیزدهم به شهرهای مختلف کردستان از جمله کرمانشاه، ایلام، ارومیه و سنندج سفر می کند که، این خِطه و مناطق از لحاظ کشاورزی مستعد، دارای پتانسیل بالا، جوانان تحصیلکرده و کارآمد، دارای منابع عظیم نفت و گاز و دیگر دخایر زیر زمینی، آب فراوان، خاک مرغوب و محیط زیست منحصر به فرد و غیره بوده، اما و متاسفانه رژیم جمهوری اسلامی از راس هرم و هسته سخت قدرت تا پائین ترین لایه های حکومتی از همان ابتدا به ساکن تا کنون، هیچ توجهی به شهروندان کُرد نکرده و فقر و فلاکت در اکثر زمینه ها دامن گیر بوده است.

شهروندان کُرد در مراکز استان های کردنشین و شهرهای تابعه ی آن، در بحبوحه و گیرودار جنگ ٨ ساله میان دو ارتجاع منطقه، بیشترین صدمات را از لحاظ مالی و جانی متحمل شدند و آثار، تبعات و پیامدهای آن کماکان گریبانگیر شهروندان است. حال علیرغم این موارد، هیچ اقدام جدی و یا تمهیداتی برای رفع مشکلات و موانع پیش روی شهروندان کُرد حتی در ادوار گذشته نیز صورت نگرفته و قطعا در آینده نیز صورت نخواهد گرفت.

در نهایت باید ابراز داشت؛ ترافیک سفرها به شهرهای مختلف کردستان، هم در گذشته و هم در حال حاضر که گویا با هدف خدمت و افتتاح پروژه های نیمه کاره صورت می گیرد، برای شهروندان کُرد هیچ خروجی ندارد و به نوعی نمک پاشیدن بر زخم های کاری تحمیل شده بر ملت کُرد است و لاغیر.

سفر مسئولین حکومتی که در قالب پروپاگاندا خود را نمایان می کند، در واقع سناریوهای ساختگی و تکراریِ بیش نیست و شهروندان فهیم کُرد نیز از همان ابتدا، با درایت و هوشیاری زیر بار تزویر و ریاکاری های حاکمیت نرفته اند.


85 بار دیده شده‌‌


PM:02:49:14/07/2022