ادامه محکوم کردن سناریوسازی نهادهای امنیتی علیه چهار فعال سیاسی بازداشت شده در شهرهای مختلف کردستان

ادامه محکوم کردن سناریوسازی نهادهای امنیتی علیه چهار فعال سیاسی بازداشت شده در شهرهای مختلف کردستان

آرام محمدی

آسونیوز- حمایت از ٤ فعال سیاسی دربند با اسامی (پژمان فاتحی، محمد فرامرزی، وفا آذربار و محسن مظلوم) از سوی شهروندان، فعالین مدنی و جوانان در شهرهای مختلف کردستان و محکوم کردن سناریوسازی و اتهامات بی اساس علیه این ٤ فعال سیاسی کماکان ادامه دارد.

در همین زمینه، جوانان و فعالین مدنی در شهرهای (سقز، سنندج، شاهین دژ، بانه، بوکان، ارومیه، کرج و دیگر نواحی در تابعیت این شهرها) با ارسال ویدیو کلیپ های با مضمون محکوم کردن دروغ پردازی ارگان های امنیتی و دیگر نهادها، ضمن حمایت قاطع از این ٤ فعال سیاسی، مسئولیت مستقیم جان فعالین بازداشتی را نهادهای امنیتی، دستگاه قضایی و همه ی ارگان هایی می دانند که در این خصوص مداخله گر هستند.

لازم به یادآوری است که، از بازداشت ٤ فعال سیاسی کُرد (پیشمرگ کومه له کردستان ایران) که حین انجام یک ماموریت سیاسی- تشکیلاتی در منطقه ی سوما و برادوست از توابع شهرستان ارومیه توسط نهادهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی، بیش از یک ماه می گذرد و متعاقب آن اقدام به سناریوسازی و دروغ پردازی توسط این نهادها در راستای برچسب زدن و انگ های امنیتی و جاسوسی به این افراد با هدف فریب اذهان عمومی و به بیراهه بردن مسیر دادرسی عادلانه و دور زدن ارگان های حقوق بشری در دستور کار قرار گرفت.

هم اکنون با گذشت بیش از یک ماه از دستگیری فعالین سیاسی مذکور و علیرغم پیگیری مکرر و مراجعه ی مستمر خانوده هایشان به نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و دستگاه قضایی، متاسفانه تا کنون هیچ پاسخ صریحی در این راستا از سوی هیچ نهادی به خانواده ها داده نشده و همین امر موجب نگرانی شدید نزدیکان، خانواده ها و نهادهای حقوق بشری شده و سرنوشت این افراد همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و این شیوه رفتار ارگان ها و مراجع ذیربط حکومتی، در قالب و چارچوب شکنجه و ناپدیدسازی قهری قرار می گیرد، که این امر مغایر با مقررات بین المللی و خلاف موازین حقوق بشری است.

در همین راستا، کمپینی نیز تحت عنوان (campaign. 1401) راه اندازی، و تا کنون آکسیون ها و تجمعات حمایتی قابل توجهی از این ٤ فعال سیاسی در مقابل سفارتخانه های رژیم جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف برپا، و همچنین حمایت جمع کثیری از شخصیت های هنری، فعالین مدنی، سازمان ها و جناح های سیاسی و غیره را در پی داشته است.


145 بار دیده شده‌‌


PM:09:04:22/08/2022