گزارشی آماری از خودکشی دستکم ٩ شهروند در شهرهای کردستان، طی ده روز گذشته از ماه جاری

گزارشی آماری از خودکشی دستکم ٩ شهروند در شهرهای کردستان، طی ده روز گذشته از ماه جاری

تهیه و تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- در استمرار خودکشی نوجوانان و جوانان در شهرهای مختلف کردستان، طی روزهای گذشته تا کنون، دستکم ٩ مورد اقدام به خودکشی در میان شهروندان، بویژه نوجوانان و جوانان رخداده که سهم خودکشی نوجوانان که یکی از دستاوردهای حاکمیت ایران است، روز افزون و در عین حال قابل ملاحظه تر بوده.

در همین راستا، سه شنبه برابر با ٢٢ ام شهریورماه جاری، یک نوجوان ١٤ ساله با هویت (کیان رضایی) اهل روستای "کیله کبود" در شهرستان دیواندره به علت مشکلات خانوادگی در منزل پدر بزرگ خود به شیوه حلق آویز کردن، به زندگی اش پایان داد.

در ادامه این پدیده شوم اجتماعی، شنبه ب تاریخ ١٩ ام شهریور ١٤٠١، سهیل محمدی از جوانان روستای "قلعه شیان" از توابع شهرستان اسلام آباد غرب در کرمانشاه، به دلیل مشابه و نیز اقدام مشابه جان خود را از دست داد.

تداوم خودکشی ها در روزهای اخیر با اقدام به خودکشی چهار شهروند دیگر در شهرهای پاوه، کامیاران، مریوان و دلفان همراه بوده است.

با این وجود، یکشنبه مورخه ی ٢٠ شهریور ماه جاری، یک شهروند به نام (میلاد بابایی شیر خوانی) به علت آنچه بیکاری طولانی مدت و فقر مالی خوانده شده، با حلق آویز کردن خود جانش را از دست داد.

از سوی دیگر، یک شهروند مرد در تاریخ ١٩ شهریور امسال، اهل روستای بزرگ "نی" در مریوان با هویت (عثمان داج) به علت اختلافات خانوادگی دست به خودسوزی زد و جانباخت.

در همین بازه زمانی، یک جوان دیگر از اهالی شهرستان کامیاران به نام (مهیار قربانی) به دلایل نامعلومی به شیوه حلق آویز کردن، دست به خودکشی زد و جانش را از دست داد.

یک دختر نوجوان دیگر با هویت (فاطمه قبادیان) اهل روستای "ماسی مرده" در استان لرستان به دلایل نامعلوم و با شیوه مشابه حلق آویز کردن، زندگی خود را از دست داد.

در ادامه خودکشی نوجوانان در شهرهای مختلف کردستان، یک نوجوان ١٤ ساله دیگر به نام (فرزانه ابراهیم زاده) اهل روستای "کانی رش" از توابع شهرستان سردشت به سبب مشکلات خانوادگی و فشار برای ازدواج زودهنگام دست به خودسوزی زد و پس از ساعاتی به علت شدت جراحات ناشی از سوختگی جانش را از دست داد.

زهرا صدیقی همدانی و الهام چوبدار؛ محصور در زندان مرکزی ارومیه که هفته ی گذشته به اتهام فساد فی الارض از سوی دستگاه قضایی رژیم جمهووری اسلامی به اعدام محکوم شده بودند، زهرا صدیقی از طریق خوردن قرص اقدام به خودکشی نمود.

خودکشی ها تنها به افراد مذکور ختم نشد و دو نوجوان دیگر در شهرهای قروه و روانسر با اسامی (طاها شیر محمدی و آرمین ملکی) با اقدام به خودکشی، جانشان را از دست دادند.

منابع آماری/ مرکز خبری آسونیوز و تعدای از مراکز و سازمان های فعال در حوزه حقوق بشری


367 بار دیده شده‌‌


AM:11:24:15/09/2022