ادعای کذب رییسی با نشان دادن تصویری رویایی از اقتصاد ایران

ادعای کذب رییسی با نشان دادن تصویری رویایی از اقتصاد ایران

آرام محمدی

آسوی روژهلات/ با توجه به اقتصاد بیمار ایران، اخیرا ابراهیم رییسی در تلویزیون حکومتی، با ارائه ی آمارهای کاذب و دروغین در صدد ارائه ی تصویری رویایی از شاخص های اقتصاد ایران برآمد.

رییس جمهور انتصابی ایران، در بخشی از سخنان خود از بهبود و افزایش سهم تجارت در منطقه و همچنین کاهش تورم، اشتغالزایی بالا، پایین بودن مستمر نرخ دلار و غیره اشاره کرد. اما واقعیات موجود در جامعه موارد اجتناب ناپذیر دیگری مبنی بر فشار روزمره اقتصادی بر مردم ایران دلالت دارد و سران رژیم جمهوری اسلامی با بهره گرفتن از دستگاه های تبلیغاتی دروغین و پروپاگاندای خود، همواره خوراکی از آمارهای ویترینی، اقتصادی رویایی و اظهارات رنگین و فریبنده را بر پیکر جامعه تحمیل می کنند.

ابراهیم رییسی در ادامه اظهارات عوامفریبانه اش از کم شدن نرخ تورم و ذخایر مطلوب ارزی در ایران سخن به میان آورد، اما طی ماه های اخیر آنچه که به روشنی عیان و واضح است، کاهش ارزش پول ملی در برابر ارزهای خارجی از جمله دلار بوده که خود این روند هم ناشی از ناکارآمدی حاکمیت است.

حال علیرغم سخنان دوپهلو و فریبنده حکام ایرانی و دست اندکاران مسئله ی اقتصادی، آمار یک سال گذشته و شرایط اسفناک اقتصادی و معیشتی در ارض واقع و بطن جامعه واقعیات دیگری را به تصویر می کشند. گذشته از این، خود مسئولین حکومتی بارها به تراز منفی تجاری و یا توقف صادارت و واردات و غیره اذعان کرده اند، که همچون گذشته بی کفایتی و عدم مدیریت خود را به دشمنان خارجی و تحریم ها منوط کرده اند.

در نهایت و در این مجال کوتاه می توان نتیجه گرفت که، سخنان رییس جمهوری ایران و دیگر قوا دور از واقعیت موجود با جامعه است و با وجود چنین سیاست های ناکارآمدی نمی توان حتی مقطعی و کوتاه مدت به بهبود اقتصادی ایران بیآنجامد.

اعلام آمارهای دروغین، رانتخواری، گسترش فساد اداری و مالی، دزدی های کلان، زدو بندهای دورن جناحی، ویترینی نشان دادن اقتصاد و معیشت مردم، بهره کشی و پروپاگاندا و در کنار همه ی این موارد بی کفایتی و شانه خالی کردن از پذیرش بار مسئولیت و ده ها مورد دیگر می تواند از عوامل مهم و تاثیر گذار بر اقتصاد بیمار ایران باشد که تا کنون هیچ اراده ای برای ترمیم و اصلاح آن صورت نگرفته است.


104 بار دیده شده‌‌


PM:02:53:01/02/2023