قتل ٣ شهروند زن در کمتر از یک هفته در کامیاران، مریوان و اهواز

قتل ٣ شهروند زن در کمتر از یک هفته در کامیاران، مریوان و اهواز

آسوی روژهلات/ طی روزهای اخیر ٣ شهروند زن در شهرهای مختلف ایران از جمله در کامیاران، مریوان و اهواز قربانی خشونت ناشی از فرهنگ مردسالاری که از دستاوردهای خود حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی است، شدند.

در همین زمینه، یازدهم بهمن ماه جاری، رضوان ندیمی اهل شهرستان کامیاران توسط همسر سابق خود با سلاح کمری مورد هدف قرار گرفت و جانباخت.

در همین بازه زمانی، نگین رستمی اهل روستای بزرگ "نی" در شهرستان مریوان، از سوی فردی ناشناس با بنزین به آتش کشیده می شود و سپس در بیمارستان کوثر سنندج به علت شدت جراحات وارده جانش را از دست می دهد.

همچنین زهره لند ساکن شهرستان اهواز به همراه برادرش توسط همسر سابق خود با هویت علی خواجویی مورد هدف قرار گرفته و جانشان را از دست می دهند.

در هر جامعه ای، قانون به عنوان متولی و اجرا کننده احقاق حقوق شهروندان بوده، اما در رژیم جمهوری اسلامی که تحت نفوذ و لوای مذهب بوده، قوانین در مورد قتل، کشتار، تجاوز اعمال شده علیه زنان به واقع اجرا نمی شود و بلعکس، قوانین ناکارآمد در مجلس در مورد حقوق این قشر از جامعه و یا دستگاه قضایی که خود نافی و ناقض حقوق زنان بوده، عملن در این راستا هیچ اقدام جدی صورت نداده و نخواهند داد.


112 بار دیده شده‌‌


AM:11:25:03/02/2023